KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307553
nr 1530 7553
Arne Öhdén
(1919-1986), Sverige
Oljemålning, "Hasselbacken". Signerad, daterad -55. Olja på duk, 45x60 cm, yttermått inklusive ram: 57x73 cm
Arne Öhdén, svensk bildkonstnär född 1919, död 1986.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 27 mars 2023
kl 18:07:48
100 kr
150 kr